Katıldığı Popstar Alaturka yarışması ve fırtınalı Bülent Ersoy evliliği ile tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen Armağan Uzun, uzun süren sessizliğini Büyük Torbalı gazetesine bozdu. Yeni sezon öncesinde albüm çalışmalarını tamamlayan Armağan, albümünün yaz mevsimiyle birlikte tüm Türkiye genelindeki müzik marketlerde yerini alacağını belirtti. Popstar Alaturka yarışmasından sonra Bülent Ersoy’la evlenmesiyle gündem olan Armağan, bu evlilikten dolayı çok pişman olduğunu ifade etti. Armağan, “İkimizin de reklama ihtiyacı vardı ve o anı yaşamak için böyle bir evlilik gerçekleştirdik” dedi. Armağan samimi açıklamalarda bulundu.

ALBÜM YAZ MEVSİMİNDE PİYASADA
Torbalı’da uzun yıllar berberlik ve düğün şarkıcılığı yapan Armağan Uzun’un, hayatı katıldığı Popstar yarışmasıyla değişti. 12 haftalık maratonun ardından yarışmada 2. olan Armağan, jüri üyesi Diva Bülent Ersoy’la evlendi. Bu evlilik, magazin gündemini uzun bir süre meşgul etti. 6 ay boyunca evli kalan çift, daha sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Torbalı’daki ailesiyle birlikte yaşayan Armağan şu sıralar, yaz döneminde gerçekleşecek olan festivallere katılmaya hazırlanıyor. Armağan, ayrıca Almanya turnesi için organizatörlerle de anlaşma aşamasında. Yaptığı albümünün yaz ayında tüm müzik marketlerdeki yerini alacağını söyleyen Popstar Armağan, “Bu albüm sayesinde bir basamak daha yukarı çıktım. Albüm için yaklaşık 50 milyarlık bir para harcadım. Bu parayı birden toplamak zor. Şu anda bütün ses sanatçıları albümü para kazanmak adına değil, sadece gündemde kalmak adına çıkartıyor” diye konuştu.

TORBALILILARA MİNETTARIM
Popstar yarışması boyunca Torbalılıların gösterdiği ilgi ve desteğin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Armağan, “Onların gösterdiği destek sayesinde, bir şeyler gerçekleştirdim. Hepsine çok minnettarım. Torbalı âdeta İzmir’in bir incisi. Kendimi Torbalılılara karşı borçlu hissediyorum. Bu nedenle ilçedeki etkinliklerde elimden geldiği kadar boy göstermeye çalışıyorum” diye konuştu.

İKİMİZİN DE REKLAMA İHTİYACI VARDI

Bülent Ersoy’la yaptığı evlilik sonrasında magazin gündemine çıkan ve uzun süre ülke gündemini meşgul eden Armağan, bu evlilikten dolayı çok pişman olduğunu belirtti. Armağan, “Böyle bir evliliğin sorumluluğu çok ağır. İnsanların sokaktaki bakışları çok farklı. Uzun süre önce boşanmamıza rağmen halen bunun bedelini ödüyorum. Hayalime kavuşmak istiyordum ve yarışmayla bunu gerçekleştirmiştim. O anı yaşamak için bu evliliğin gerçekleşmesi gerekiyordu. Her ikimizin de reklama ihtiyacı vardı. Ben onun için o da benim için bir reklamdı. O anda yaşandı ve bitti. Eğer yaşayacaklarımı bilseydim o evliliği hiç yapmazdım. Boşandıktan sonra birçok müzik şirketiyle görüştüm ama Bülent Ersoy tarafından engellendim. Eğer Bülent Ersoy’la evli olsaydım, herkes arkamdan koşardı ama düştüğünde bir tekme de başkası vuruyor. Sevenimin olduğu kadar sevmeyenimin de çok olduğunu öğrendim” dedi.

“İSTANBUL’A GİDECEĞİM”
Bir ses sanatçısının, piyasada kalması ve yeni projeler üretmesi için İstanbulda olması gerektiğini söyleyen Uzun, “İstanbul’a gitmeyi ve orada büyümeyi hedefliyorum. İstanbul’da yeni projelere imza atacağım. Bir televizyon programı sunmayı düşünüyorum. Çeşitli projelerimiz var ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.